Salmové, Wiedové a Zoguové obsadili Májku.

Akce proběhla: 26.10.2016 - 30.10.2016

Tři královské rody, králové a poddaní, žoldáci, žalář. Vše naleznete s Lotry třeba na podzimním táboře. Z jednoho se právě vrátili, aby vám o něm mohli vyprávět.

O rozcvičkách, o praskání dřeva v kamnech, o výpravách po kopcích, o famfrpálu hraném nejvýše v Čechách. Žabáci, Tučňáci, Wolweráci. To jsou družiny Lotrů, které mají celoročně schůzky odděleně, ale na oddílových akcích jsou všichni spolu. Je ti 8 nebo 15? U nás je to jedna parta, kterou spojí jeden příběh. Ten náš, na podzimním táboře, si pro děti přichystali bývalí mladí Lotři. Ondra a Asfalt.

„S touto táborovou hrou přišel Ondra. Našel ji na hranostaji a říkal, že by ji chtěl vyzkoušet. Potom jsme si párkrát napsali a vytvořili potřebné rekvizity.“ Říká skromně Josef Tér, vedoucí Lotrů, který používá přezdívku Asfalt. „Ale překvapilo mě vysvětlování pravidel, které se protáhlo téměř na jednu hodinu.“ Ještě dodává.

Půlka úspěchu jsou rodiče

„Kluci si připravili vlastně celou programovou část pro děti. Ostatní vedoucí akci zajišťují technicky, s kuchyní nám již druhý rok obětavě pomáhá naše kamarádka Monika Koháková. Máme ale také velké zázemí a jistotu v rodičích. Ti na defakto každou akci Lotrům přilepšují koláči, odváží batohy, sami se nabízí s mnoha podobami pomoci. A letos nás dokonce zachránili, když jsme uvízli v Radvanicích. Přijelo pro nás nakonec tolik rodičů, že některé děti měly odvoz samy pro sebe.“ Komentuje zpětně nepříjemnou situaci při návratu Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu.

Užívejte fotky, vzpomínejte na podzimní tábor a napište nám, jak se vám tam líbilo.

Fotil: Tomáš Buriánek

6.11.2016 | Karel Neuschl 2016 Aktuality