Vyzvědači v temných uličkách Litoměřic

Akce proběhla: 25.11.2022 - 27.11.2022

Letošní Vyzvědači byly opravdu silným zážitkem od první chvíle. Nekonečná sedmihodinová cesta vlakem z Hronova do Litomeřic by vydala na samostatnou publikaci.

Ale zpět k samotné hře Vyzvedači. Historické centrum Litomeřic je svými středověkými uličkami a náměstíčky jako stvořené pro špionážní akci cca 150 dětí z devíti oddilů Asociace TOM ČR, které se do Litomeřic sjely zahrát si na Jamese Bonda.

„Zážitků jsem měl hodně, ale jeden je nejlepší. To jsem takhle hlídal náměstí, jestli nám tam nevyzvídá někdo z jiného týmu. Nikoho jsem chvilku neviděl, ale pak jsem uviděl 2 kluky kteří byly docela podezřelí. Tak jsem k nim pomalým tempem přišel. Když jsem k nim šel, tak jeden si mě všimnul a začal trochu couvat. Když jsem uviděl jak couvá, neváhal jsem a začal k němu běžet s myšlenkou, že to je někdo z cizího týmu kdo taky hraje. Poté co jsem se rozběhl, tak začal utíkat a křičet o pomoc. V tu chvíli jsem to řvaní vůbec nevnímal a začal jsem ho pronásledovat. Po asi minutě běhání ten kluk zakopl, a upadl na zem. Ihned jsem ho chytil, ale v tu chvíli jsem zjistil, že je něco špatně. Ten kluk vypadal strašně vystrašeně. Hned mi došlo, že to je úplně cizí člověk. Tak jsem se mu tam omlouval, ale on mě ani neposlouchal a utekl pryč.“, vypráví o letošních vyzvědačích Hubert.

Každý tým střežil svůj ukrytý štáb a současně hledal štáby druhých týmů. Město rozdělené na několik nepřátelských území, řada tajných dětských agentů a k tomu šeřící se ulice, to byla dokonalá atmosféra litomeřických Vyzvedačů.

„Plížil jsem se průchodem s kapucou na hlavě, když v tom jsem potkal tři týpky a hrozně jsem se lekl a pak jsem našel štáb zelených.“, líčí zažitek ze hry Janek.

Velký dík patří organizátorům akce – Dakoti z České Lípy.

4.12.2022 | Tomáš Buriánek 2022 Aktuality Fotky


Immediate Affinity