Počasí na draka!

Akce proběhla: 13.10.2018

Ano, na drakiádu jsme měli opravdu počasí na draka.

Někdy se to stává, že na akci máte přesně takové počasí jaké jste si přáli a někdy se počasí rozhodne akci nepodpořit. Na sobotní drakiádě tomu však nebylo tak, ani tak.

Když se nad tím zamyslím, tak kdyby se nám počasí vyvedlo přesně tak, jak jsme si přáli, brali bychom to jako samozřejmost a vlastně si toho ani nevšimli. Ráno však byla zima, bezvětří,a tak se draci do vzduchu dostávali jen pokud byl „spouštěč“ ochotný běžet. Zklamání z pouštění draků jsme tedy vyvažovali laserem a bojem o vlajky.

Během her se začalo oteplovat a dlouhé kalhoty by každý rád vyměnil za něco kratšího nebo slabšího. A tak se naše otrávení z akce pomalu stupňovalo a ve chvíli, kdy už vlastně nikdo nic hrát nechtěl a byl čas to spíš ukončit o hodinu dřív, vítr se zvednul.

A ta třičtvrtě hodina, která byla přesně taková, jaké jsme chtěli celé tři, byla o to lepší tím, že jsme na ni celé dvě čekali. Já si to už teď lepší představit neumím, protože radost z pouštění draků byla potom násobena minimálně tím dvouhodinovým zklamáním.

Fotil: Tomáš Buriánek, Bára Smutná, Jáchym Karlík

14.10.2018 | Josef Tér 2018 Aktuality