Martina jsme pozdravili z dálky!

Akce proběhla: 02.04.2022

No a? Uznávám, bylo to trochu ve zkratce, tak to zkusím podrobněji. Martin je kámen uprostřed řeky Doubravy a mnoho účastníků splouvání se sním střetne k velké radosti přihlížejících davů. My jsme letos nikomu takovou škodolibou radost nedopřáli!

Ráno jsme se sešli u loděnice v počtu pěti odvážlivců, které neodradila nepříznivá předpověd počasí. Naložili jsme lodě do vleku a vyrazili do Pardubického kraje, kde Ronovští skauti připravili vše potřebné pro sjezd Doubravy. Je toho hodně, od parkovacích míst pro auta až po kontrolu toku a vyřezání případných nástrah na trase. Akce je díky jejich práci skvěle zajištěná a i přes nízké hodnoty na teploměru se tak v Pařížově potkáváme s mnoha vodáckými nadšenci.

Následně pokládáme lodě na vodu a za chvíli už se projíždíme přírodním parkem „Doubrava“, kterým řeka v těchto místech protéká. První půlku sjezdu jsme zakončili zastávkou v Mladoticích u hasičárny, kde jsme se ohřáli česnečkou, která nám při mírném sněžení přišla vhod.

Při dalším posunu po proudu se nám nevyhla obvyklá komplikace. Cvaknutí! Najednou jste ve vodě, loď vám odplouvá, v ruce pádlo a co teď? Právě tady se ukazuje, jak je důležité jezdit s lidmi, na které se můžete spolehnout. Pomůžou Vám dostat se ke břehu, odchytnou loď, případně pádlo, plavec pak nasedá do lodi a jede se dál.

Po dojetí k vysedačce v Ronově se převlékáme do suchých věcí, nakládáme lodě, dáváme si svačinu a pak už vyrážíme domů, směr Hronov.

Dovolím si za všechny účastníky říct, že jsme si Doubravu užili a těšíme se na další jarní vodu.
PS: Cvaknul se Míra. Na fotce ze začátku sjezdu ukazujeme na Huberta, protože je to Lotr.

3.4.2022 | Josef Tér 2022 Aktuality