Májka ožila dvacítkou Lotrů. Tradičně.

Akce proběhla: 12.12.2014 - 14.12.2014

Mohli jsme být v teple doma, nedělat si starosti s krkonošskou zimou, nepokoušet se vylézt na Sněžku a zbytečně se nemáchat ve Sněhu. Ale my vyrazili. A dokonce jsme si to dovolili i užít!

Začali jsme tradičně: „Kde máš bačkory? Nevím, mně balila máma. Asi nemám kartáček na zuby. Máš, jen v cizím batohu.“ Pro některé zkouška odvahy, pro některé víkend plný dobrých zpráv. Venku totiž sněžilo, byli jsme v opravdové horské chalupě a v opravdových kamnech praskalo dřevo.

Na druhý den nám zapršelo a ze sněhu se stal přítel na jedno odpoledne. Déle oblečení nemohlo vlhkosti a vodě vzdorovat. Boty? Ty už neřešíme. Prostě v nich čvachtá. Žabáky jsme vzali na „malou procházku po okolí“ a v restauraci si dali teplý čaj. Po návratu zpět si užili vodosníh u chalupy, a tak jsme přemýšleli, jak rozšířit sušící prostory.

“Na Jelence nám bylo jasné, že to nedáme,“ komentuje výsledek hlavní polární výpravy Martin Málek. Se skupinou starších Lotrů se pokusili vyjít na Sněžku, ale tato sobota k tomu nebyla ta pravá. I tak nejsou zklamaní, vrátili se ošlehaní krkonošským větrem a veselejší, stmelenější, rozhodně Lotři.

A o tom to zase bylo. Tradiční oddílové akce nás nutí srovnávat jednotlivé ročníky. Takové to „minule to bylo rozhodně lepší.“ A stejně nebylo, protože každý rok je akce jiná a skvělá. Inu tak zase za rok!

3.1.2015 | Karel Neuschl 2014 Aktuality