Lotři šli z hradu rovnou do Pekla. Na podzimním táboře.

Akce proběhla: 25.10.2014 - 29.10.2014

Česká lípa, Dubice: Dvacítka dětí z Hronovského turistického oddílu Lotři se rozhodla trávit podzimní prázdniny na turistické základně v České Lípě, aby zde naplno prožila 5 dní plných poznávání a her.

Hned na prvním výletě jsme viděli medvěda (skálu), Samuelovu jeskyni, navštívili hrad a rozhlednu a zjistili, že veliký památný strom ve Sloupu v Čechách obejme kolem dokola nejméně 7 Lotrů! Už víme, co je to herberk, prolezli jsme lesní divadlo a solidně se vyváleli v listí. Poznali jsme ale také Peklo, vylezli na několik skalních vyhlídek a zahráli si nespočet her na schovávanou.

Přibližně tak obyčejné věci, jako je turistika po zajímavých místech, společné vaření na chalupě, topení v kamnech a úmorné mytí nádobí, jsme dělali. „Velice často se v dnešní době setkáváme s názorem, že děti by měly volný čas trávit především pestře. Měly by toho hodně stihnout a nejlepší ještě je, když se u toho něco naučí. My jsme se rozhodli jít jinou cestou.“ Říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu. „Chtěli jsme podpořit vzájemné poznávání dětí a ukázat jim, že zážitky vznikají prožíváním přítomného okamžiku. Chodili jsme přírodou a nechali Lotry, aby si užili listí, stromů, skal, u kupy slámy jsme stáli tak dlouho, dokud na ní chtěly děti dovádět. Všechno totiž dělaly společně a nic jim v tu chvíli opravdu nechybělo.“

Lotři se tak domů vracejí přesto bohatší. Sice neumí uvázat nový uzel a nepamatují si jméno toho hradu, ale pamatují si kamarády a lotroviny, které za pár dní na táboře stihli.

Další podobné akce na nás čekají již za měsíc, kdy se pokusíme pokořit zimní Sněžku.

6.11.2014 | Karel Neuschl 2014 Aktuality