Lotři po sjezdu Orlice: Velký zážitek z jezů!

Akce proběhla: 06.05.2017

Že byla super, dokonce lepší než Doubrava, ale také že byla mokrá. Takto různě Lotři titulují po sjezdu Orlici. Jsme rádi, že můžeme být u toho, když si někteří prožívají svůj prvosjezd tradiční jarní řeky.

O Orlici se letos bude mluvit asi nejvíce ve spojení s hodinovým čekáním u jezu, protože jsme byli tak rychlí, že nám ještě nepustili vodu do řeky. Ale zase jsme nebyli v této disciplíně zdaleka sami. Nicméně pak se vše odehrávalo dle očekávání, dokonce bez cvaknutí.

„Zatím nejtěžší řeka. Rozhodně lepší, než Doubrava,“ hodnotí právě David Hrubý, který jel Divokou Orlici poprvé. S úsměvem pak dodává: „Zadák moc řval, ale jinak řídil dobře. No a nejvíc se mi líbil první jez.“ Klára Dostálová jela Orlici také poprvé, ale z jezů si žádnou hlavu nedělala. Spíš jí vadily kameny v Litickém oblouku. A Patrik Hanzl si zase pochvaloval poslední jez.

Orlice se tradičně zakončuje v novoměstské cukrárně, kde se ze všech mladých účastníků stávají znalci vodáctví a recenzemi na splutí se to jen hemží. My musíme tradičně poděkovat bandě hronovských vodáků, kteří nám pomohli akci zabezpečit.

8.5.2017 | Karel Neuschl 2017 Aktuality