Letní tábor v pravěku je za námi.

Akce proběhla: 14.08.2021 - 28.08.2021

Stačilo zatančit obřadní tanec na vyvolávání deště, aby přišla pořádná bouřka. V tu ránu uhodil blesk a naši malí pralidé tak získali oheň. A tak začal náš pravěký příběh.

Naši pralidi se museli v nové pravěké situaci vypořádat s mnoha nástrahami. A rozdělání ohně bylo sice obtížné, ale poměrně očekávatelné. Legrace přišla s výrobou lan jen z přírodních materiálů, malováním jeskynních …maleb, lovením zvěře, malováním mapy a jaké překvapení bylo, když jsme dostali k uvaření syrového pstruha. Celotáborová hra z pera Lenky Kubínové nenechá naše pračlověky ani chvíli v jistotě a v době domnělé praprosperity nás napadl cizí kmen a okradl nás o všechny zásoby. A naše cesta byla opět na začátku.

Na naše oblíbené tábořiště usazené v CHKO Třeboňsko jezdíme už přes 10 let. Vyzkoušeli jsme nejrůznější témata celotáborových her. Člověk by mohl tušit nějaký stereotyp, opak je ale pravdou. Zjistili jsme, že téma letního tábora nám pokaždé zprostředkuje nové poznání. Sebe, světa kolem nás. Učíme se žít společně a být lepšími lidmi společně.

Tak zase za rok. Na stejném místě a (s)novým příběhem.

Kompletní galerie

16.9.2021 | Karel Neuschl 2021 Aktuality