Doubrava pro děti? Vhodná i na prvosjezd!

Akce proběhla: 02.04.2017

Pro desetiletou Kláru byla Doubrava první řeka, kam se letos podívala a první Doubrava, kterou kdy jela. Spolu s necelou patnáctkou partou hronovských vodáků letos začali vodáckou sezónu. A sjezd se vydařil a jasně potvrdil, že Doubrava je řeka vhodná pro děti.

2.4.2017 Ronov nad Doubravou: 10 km na řece jsme zvládli za pohodlné 2 hodiny. Doubravu známe, přesto se sem rádi vracíme. Klidný úvod nás po chvíli prověří pár menšími peřejemi, celá řeka je ale charakterem rychle tekoucí Metuje. Máme radost, že i ryze dětská posádka (Vašek, David), se s nástrahami vody popasuje. Počasí nemůže být lepší. A po chvíli je před námi Martin.

Martin je vodáky uznávaný úsek. Tady se vykládají karty a jasně ukáže, kdo je ten vodák a kdo dnes přijel s cestovkou. Chvilku jsme postáli, obdivovali výkony ostatních, pak si Martina všichni sjeli (i několikrát) a mohlo se pokračovat. Klárka, Vašek i David již mohou o Martinovi vyprávět svým kamarádům.

„Nejvíc mě překvapilo to množství vody v lodi,“ říká překvapeně Klára Dostálová. O vodu v lodi není na Doubravě nikdy nouze. I když je akce pro hronovské vodáky pověstná tím, „že se tam dlouho jede, chvíli jste na řece a pak se dlouho vracíte,“ vždycky se sem budeme rádi vracet. Jen doufáme, že bude kam. Doubrava má totiž nouzi o vodu v přehradě.

2.4.2017 | Karel Neuschl 2017 Aktuality