Je rozhodnuto, Mokrý Lotr je Bolek!

Akce proběhla: 28.06.2014

Jak dokázat svým kamarádům, že to s vodou myslí vážně, už ví Bolek. Vyhrál totiž celoroční vodáckou soutěž Mokří Lotři. Kromě toho ještě s přehledem zvítězil v oddílovém bodování.

Vodácký závod – tak se jmenovala sobotní akce, kde proběhlo finální rozřazení všech Lotrů v celoroční soutěži a kartami to skutečně zamíchalo. Zvládnout náročnou trať na Metuji i s obávanou „drsnější částí“ pod jazykem museli všichni závodníci. Obecenstvo, složené z řad rodičů a kolemjdoucích, chvílemi litovalo mladé závodníky, když se s nimi loď otočila. Ti ale ukázali, že to pro ně není žádná novina a koupou se rádi. I v Metuji.

Na závěr akce se hodnotilo také bodování za celoroční účast na schůzkách a akcích. Ve svých družinách dále zvítězili Patrik Hanzl a Jirka Schindler, kteří si ještě s Bolkem vychutnají speciální akci za odměnu v září.

„Na vodu jsem vždycky jezdil kvůli kamarádům.“ Řekl bez rozmýšlení vítězný Bolek Vladyka a hned přidal i radu pro ostatní, aby věděli, jak se dobře umístit v bodování: „Vždyť jenom stačí jezdit na co nejvíce řek a oddílových akcí. A když si k tomu občas třeba připravím pro kamarády hru, tak to jde samo.“

Po slavností závěrečné schůzce odešli Lotři také na prázdniny a pravidelná oddílová činnost na ně čeká v září. Akcím ale neodzvonilo. Byla zahájena celoprázdninová fotografická soutěž, Lotři se uvidí na akci „Akce Zet s kačery“ a v srpnu vyrazí na tradiční oddílový čtrnáctidenní letní tábor.

Autorem fotografií je Tomáš Buriánek

10.7.2014 | Karel Neuschl 2014 Aktuality Tučňáci Wolweráci Žabáci