Železný tomík

Akce proběhla: 11.05.2013

Pěkný úspěch zaznamenali Lotři na další celorepublikové soutěži. Železný tomík je triatlonový závod dvoučlenných hlídek v disciplínách: jízda na kanoi, cyklistika a běh. A jak jsme dopadli a kdo oddíl reprezentoval, se dočtete v reportáži.

První zmínku o netradičním triatlonovém závodu jsem slyšel od Tomáše Buriánka už dva roky zpátky. Jízda po vodě, na kole a běh upoutaly mou pozornost, a když mě letos oslovil Lukáš ohledně účasti na Železném tomíkovi, neváhal jsem. Chtěl jsem vědět, jak na tom jsem; změřit své síly s druhými…

Z našeho oddílu se dále závodu zúčastnili Míra Málek a Kuba Král v kategorii dorost. Měli tak před sebou stejnou trať jako muži: Upádlovat 6 km po i proti proudu Labe a Ohře, ujet 19 km v kopcovitém terénu na kole a na závěr uběhnout 7 km.

Nechci se zde rozepisovat o tom, jak rychle jsme jeli a kolik protivníků jsme zdolali… Rád bych věnoval pár řádků organizátorům a účastníkům akce.

Železný tomík je netradiční ještě v jedné věci – atmosféře. Atmosféře, která po celou dobu panovala. Přátelské, nikoliv rivalské, náladě, kterou oplývali všichni. Byť byli z jiných oddílů, pomáhali si vzájemně spravit kola; ochota pomoci, když jste něco potřebovali; motivace a hromadné povzbuzování… I tak se dá shrnout Železný tomík. Má poklona patří hlavnímu organizátorovi akce Jindrovi Černému a celému oddílu Delfínů z Litoměřic, kteří akci skvěle připravili.

A že jsme skončili druzí a kluci čtvrtí? To je jen třešnička na dortu. Stále je co zlepšovat a už teď se těším na další ročník.

Závěrem bych rád poděkoval taťkovi, který nám dělal řidiče a závod nafotil.

Martin Málek

Autor fotografií – pan Miroslav Málek

12.5.2013 | Karel Neuschl 2013 Aktuality