Zábava, Hobiti, dobrodružství, kamarádi. To byl Letní tábor Lotrů.

Akce proběhla: 10.08.2013 - 24.08.2013

„To napětí, než jsme šli zabít draka Šmaka! Věděli jsme, že právě teď je ta chvíle, kdy se to stane.“ Popisuje nejintenzivnější zážitek z tábora Michal Lokvenc.

„Letní tábor? Byla tam zábava, spousty her, soutěží. Nejvíc se mi líbilo, že jsme si vyráběli oštěpy a házeli je po drakovi,“ popisuje své první zkušenosti s táborem teprve osmiletý Lukáš Zítka.

Letní tábor je vyvrcholením celoroční činnosti mnoha turistických oddílů. Lotři již třetí ročník pořádají tábor, který kombinují s vodáckým výcvikem a opravdovým sjezdem řeky. Celotáborová hra vypracovaná do nejmenších detailů pak způsobí, že si děti o táboře povídají ještě dlouho po něm. „Rostoucí zájem o náš tábor jsme zaznamenali hlavně letos, kdy si mnoho letošních účastníků prostě muselo pozvat i kamarády a kamarádky,“ vysvětluje vysoký počet dětí Tomáš Buriánek, vedoucí oddílu hronovských Lotrů.

„Trpaslíci, hobit, Gandalf, prostě všechny ty postavy“ – vybaví si jako první Bára Chladová, když se řekne heslo Letní tábor. Bára se v průběhu tábora poranila, vymkla si kotník a po zbytek tábora chodila s berlemi. „Každý mě opečovával,“ líčí nadšeně.  Zranění ale nebylo překážkou pro to, aby si tábor užila. „Pomáhali mi kamarádi. Někdy Nikola, někdy Bagrista. Záleží jak s čím,“ pochvaluje si fungování táborového kolektivu na závěr.

Jak takový tábor vzniká? Na to jsme se optali Martina Málka, programového vedoucího. „Práce. Je to spousta času mnoha lidí ještě dlouho před táborem. Běžně připravuji program na další akce Lotrů během roku, příprava na tábor je ale náročnější. Naštěstí jsem měl kolem sebe tým instruktorů, kteří mi pomohli. Nejdůležitější je, že se hra líbila dětem, lze tedy také říci, že se povedla.“

 

Autory fotografií jsou: Martin Málek, Tomáš Buriánek, Josef Jankovič, Karel Neuschl, Vláďa Hrubý

 

2.9.2013 | Karel Neuschl 2013 Aktuality