Potvrzeno: Zdraví i hendikepovaní se usmívají stejně.

Akce proběhla: 29.06.2013

Hronov, park A. Jiráska
„Podařilo se nám naplnit cíl našich snah – propojit svět zdravých a hendikepovaných dětí a ukázat tak široké veřejnosti, jak harmonické a podobné dětství všichni prožívají,“ komentuje první akci svého druhu ředitelka stacionáře Cesta Denisa Voborníková. Odpoledne plné netradičních soutěží, her a představení práce mnoha spolků vykouzlilo úsměvy na stovce dětských tváří.

Den nezávislosti byl v pořadí třetí akcí společného projektu Lotři na dobré Cestě, za kterým stojí hronovský dětský oddíl Lotři a náchodský stacionář Cesta.

„Chvíli jsem vozil děti po Metuji, pak jsem si šel poslechnout taťku, jak hraje na pódiu, pomáhal jsem také oblékat vesty návštěvníkům u Metuje,“ komentuje své odpoledne Michal Lokvenc, člen oddílu Lotři. „Budu vzpomínat na hand-biky, bavilo mě, jak se v nich sedí a šlape pomocí rukou. Musel jsem si vyzkoušet úplně všechny. Líbilo se mi vystoupení policistů se psy, hasičské soutěže a vystoupení skupiny ARTAIR.“ Dodává nadšený Michal.

„Propojení lidí a organizací za jediným společným cílem,“ vysvětluje Tomáš Buriánek, vedoucí oddílu Lotři, co ho na Dnu nezávislosti nejvíce potěšilo. „Věděli jsme, že Lotři se na dnešní odpoledne těší. Na poslední akci v bazénu se ukázalo, že je pomoc jako taková velice naplňuje. Proto jsme rádi, že se na spolupráci s hendikepovanými podílí takové množství mladých lidí,“ doplňuje Tomáš Buriánek.

 „Je to tak. Velice děkujeme mládeži Církve bratrské z Náchoda, vedené panem Štěpánem Hejzlarem, že nám pomohli celé odpoledne připravit. Bez jejich pomoci bychom si takovou akci jen těžko dokázali představit.“ Chválí Denisa Voborníková zapojení téměř dvacítky studentů do organizace akce.

„Kdyby se konala další podobná akce, moc rád bych šel znovu pomoci. Moc se mi to líbilo.“ Uzavírá Michal Lokvenc nadšení dětí, které samo o sobě mluví za vše.

Podrobnosti o všech akcích a celém projektu Lotři na dobré Cestě najdete na http://www.spolecnysvet.com.

 

3.7.2013 | Karel Neuschl 2013 Aktuality