Den nezávislosti

Akce proběhla: 29.06.2013

„NEZÁVISLOST  VE VŠECH  BARVÁCH“.  Den, kdy se svět lidí s hendikepem spojí se světem zdravých lidí.

 

„Den nezávislosti“ chce ukázat, že na první pohled odlišné a oddělené světy se velmi snadno spojí v jeden, neboť lidé s hendikepem se chtějí a mohou bavit stejně jako zdraví lidé. Den plný her, atrakcí a soutěží proběhne 29. 6. 2013 od 14.00 do 18.00 hodin v Jiráskově parku v Hronově.

„Na dnu nezávislosti, který je určen především dětem, ale i zvídavým dospělým, si  mohou i zdraví lidé vyzkoušet, jak sportují lidé s hendikepem. Připraven je slalom na invalidním vozíku nebo jízda na speciálně upraveném kole – handbiku“, přibližuje program dne nezávislosti Tomáš Buriánek z turistického a vodáckého oddílu Lotři.

V průběhu odpoledne můžete shlédnout vystoupení šermířské skupiny nebo hasiče a příslušníky policie se služebními psy v akci. Na své si přijde i ten, kdo si bude chtít vyzkoušet jízdu na koni, střelbu z luku, hru na africké bubny nebo raftování na Metuji.

 „ Den nezávislosti je jistou výzvou směřovanou ke všem zdravým lidem, výzvou, která říká: Pojďme a společně smažme hranice, bariéry a předsudky, protože ač jsme jiní navenek, uvnitř jsme všichni stejní“, dodává ke smyslu celé akce Denisa Voborníková z Občanského sdružení Cesta.

„Den nezávislosti“ je druhou společnou akcí, probíhající v rámci projektu Lotři na dobré Cestě,  na kterém spolupracuje dětský turistický a vodácký oddíl Lotři z Hronova společně s Občanským sdružením Cesta Náchod, které pečuje o osoby s hendikepem. Více informací o projektu a dalších konaných akcích na www.spolecnysvet.com

20.6.2013 | Karel Neuschl Aktuality