Kajaky, jízdní řády, hra na schovávanou

Akce proběhla: 02.09.2019 - 18.10.2019

Co mají kajaky, jízdní řády a hra na schovávanou společného? To vše patří k schůzkách Lotrů, které jsou od září opět třikrát týdně v oddílové klubovně u fotbalového hřiště.

Děti se při rozmanitém programu otužují ve studené Metuji (to při nedobrovolném převrácení lodě), nejmladší Žabáci se věnují tábornickým aktivitám, chodí do lesa, zkoušejí rozdělat oheň, nebo (to ti nejstarší) se učí vyhledávat v jízdních řádech. Případně bloudí po tmě neznámou krajinou při akci Noční výsadek.

Hrozně jsem se lekl, ale voda byla tak studená, že jsem ani nemohl vykřiknout!”, popisuje Matyáš Keizlar první jízdu a cvaknutí na kajaku.

Společný jmenovatel všech schůzek je totiž hra. Nejmladší lotři se učí poznávat své nejbližší okolí při hře na schovávanou, kluci ze starší družiny si hrají na vlakového zloděje, aby zjistili, že se právě naučili skvěle používat jízdní řády ve svém telefonu. Kolik dovedností poskytuje jeden trénink na vodě se ani nedá vyjmenovat. Jen jediné nás trochu mrzí. Po změně času se naše schůzky ponoří do tmy a děti budou zažívat každotýdenní dobrodružství především v klubovně.

18.10.2019 | Tomáš Buriánek Aktuality Fotky Tučňáci Wolweráci Žabáci