Přežraná štěňátka letos dominují na Závrchách

Akce proběhla: 03.06.2022 - 05.06.2022

Naše odborná komise složená z odborníků z nejrůznějších oblastí, vytvořila jedenáct kritérií, kterými se dá specifikovat dominance určité skupiny v konkrétní a přesně určené oblasti… A teď už vážně?!

Tři roky jsme čekali na tu správnou chvíli, až se nám přeci jen povedlo znovu se s oddílem sejít na Zárchách a poměřit síly v jedenácti tak známých a populárních výzvách, příkladem mohu uvést „Hop-skoč-otoč“, „Duet pro triangl“ nebo všemi oblíbené „Vyvařené trenky“ a jak už z názvů vyplívá, nebavily se jen děti.

„Metabisulfitas“ a „Přežrané štěňátka“ do soutěží dali vše, co se dá do vyrovnaného soupeření dát. A tak nebyla nouze o napínavé chvíle, kdy o výsledku skupiny v dané disciplíně rozhodovaly individuální výkony jejich členů. Někteří běželi, že jim ostatní nestačili, někteří křesadlo po letním táboře nezaložili do šuplíku, další překonávali sami sebe na lanových překážkách, noční hře… a bez stopek či bodového hodnocení by vyhráli uplně všichni.

Vždyť v sobotu Lotři stihli deset disciplín, snědli oběd, svačiny, dokonce i večeři, za šera přetvořili okolí chalupy v solidně vybavené armádní středisko a do spacáků lezli vlastně zcela dobrovolně. V neděli proběhla poslední disciplína, následovaná chvilkou napětí, po které proběhlo vyhlašování výsledků. Celkové bodování ovládla „Přežraná štěňátka“, která měla tu čest zvěčnit svůj podpis na památnou desku, která zdobí prostory naší klubovny.

Nebylo by těžké, představit si tu konec celé akce, ale tak jako jsme se na Závrchy dostali, museli jsme je i opustit. Před námi tak byl ještě pochod zpět do Hronova na náměstí, kde celý víkend i začínal.

Mohl bych už jen poděkovat vedoucím a instruktorům, kteří odešli v sobotu před večeří a nechali mi tak větší porci. Největší dík však patří rodině Kubínových za půjčení chalupy, která vytvořila skvělé zázemí celé akce.

14.6.2022 | Josef Tér 2022 Aktuality