Otava tour 2019

Akce proběhla: 13.07.2019 - 20.07.2019

„Ta krupicová kaše je tak hustá, že když z ní vyrobíte v Minecraftu brnění, tak jste nesmrtelní!“, komentuje Vašek vaření svých kamarádů.

Ale začněme krátkou, leč o to více nudnou statistikou. Vlakem jsme ujeli 776 kilometrů a v kupé, na nádraží, či při přestupování strávili 14 hod 56 minut. Dva dny jsme se potulovali, koupali a kochali výhledy v okolí Vydry, Křemelné a Otavy. Nachodili jsme přitom, necelých 25 kilometrů. V lodích jsme poté pádlovali další čtyři dny a spluli Otavu v úseku ze Sušice do Čejetic. Na 49 kilometrech nás čekalo 17 jezů.

Kromě samotné zábavy při výletech a pádlování na lodi, to pak už bylo jen samé ranní balení loďáků a nakládání lodí, bourání a balení stanů a odpolední opětovné vybalování, stavění stanů.

Jo a nesmíme zapomenout na vaření snídaní, večeří a nakupování svačin, pití fofoly a zase pití fofoly.

A jak vaření probíhalo? Třeba takto: „Jak poznám kdy budou ta vajíčka tvrdá?“, pozoruje ešus s vajíčky David. A o vaření kaše jsme už psali.

Na další dojmy, zážitky či legendární hlášky z akce se musíte zeptat jejich účastníků sami. Třeba hned za dva týdny na oddílovém letním táboře.

24.7.2019 | Tomáš Buriánek 2019 Aktuality