Nezáleží co děláme, důležité je s kým. Podzimky v Dědově.

Akce proběhla: 25.10.2017 - 29.10.2017

Ať už jdete na výpravu do skal, hledáte kešky, nebo vaříte čaj, stále jste součástí něčeho většího a nejste v tom sami. A když zrovna nemáte co dělat, stačí si vzít nejbližší stolní hru a zakřičet: „Kdo jde hrát Mančkiny!?!“ A rázem je kolem vás plno.

Asi takto bychom mohli vystihnout letošní dojem z podzimních prázdnin. Rozhodli jsme se totiž nevymýšlet dětem celotáborovou hru, což bylo vzhledem k minulým ročníkům nevídané. A jak to vlastně dopadlo? Lotři trávili všechen ten volný čas stále spolu a pro dostatek času měli kolikrát problém všechno stihnout.

Rozumíte, den má jen pár hodin a když se chcete válet na peci poté, co se vrátíte z výpravy do skal, hrát na kytaru, hrát Mančkiny a Goblíci jedlíci, do toho vás zvou na polštářovou bitvu na půdu, ale přitom máte službu na kuchyň a musíte uvařit pro celý tábor čaj a k tomu musíte zase zavolat službu jménem „dřevoda“, aby přinesla dřevo a vodu a najednou je večer.

Je to vlastně takové potvrzení toho, co chcete v dětech vzbudit a nacházet. Ta chuť po inspiraci, chuť si hrát, být s kamarády. Optejte se dětí, jak se jim líbilo na táboře. Vzdychají, že nic nedělaly? Že byla nuda? Naopak! Vařily, uklízely, hrály hry, zpívaly, chodily, povídaly si, praly se, soupeřily, ale také si pomáhaly, lezly po stromech a po skalách, válely se v trávě, sušily boty od podzimního bahna a všechno tohle si náramně užívaly. Nic víc, nic míň.

Závěrečná děkovačka musí patřit opět obětavým rodičům. Za koláče, za energii, kterou věnovali odvozu věcí. Děkujeme!

Fotil: Tom

5.11.2017 | Karel Neuschl 2017 Aktuality