Lotři žili týden ve mlýnu. Na jarním táboře.

Akce proběhla: 24.02.2018 - 03.03.2018

A nachodili desítky kilometrů, natočili přes 7 minut filmu, oslavili narozeniny, koukali se do okolí z výšky 570 m, našli 4 kešky a naměřili přes 38°C horečky.

Na jarní tábor (dle průzkumu) všichni jeli především s cílem poznat nový kraj, novou základnu tomíků, Patrik kvitoval cestu vlakem. A všechna přání se vyplnila. Poznali jsme pro nás zcela nový ráz krajiny. Ale nejvíce nás učaroval mlýn. Mlýnské kolo se skutečně točilo, mlýn hlídal statný pes Kulich, poznali jsme nesmírně milé správce a v kamnech se topilo stejně jako v Dědově.

Nicméně, co jsme nečekali, stalo se hlavním tématem tábora marodění. Zvýšené teploty, místy horečky tak zasáhly polovinu osazenstva a nastala doba zcela nového rozměru dobrodružství – marodění ve mlýně. A to, vážení přátelé, nezažije každý.

Lotři natočili dva filmy, zahráli si bränball, zaskákali do dálky, sjeli několik úseků potoka po ledu, našli na staré střelnici vystřelené nábojnice (což není vpravdě nijak šokující), poznali Litoměřice ve dne (v noci je poznali při Vyzvědačích v listopadu), nakrmili kozy, utkali se ve stolních hrách, oslavili dvoje narozeniny (13 a 17 let) a uvařili mnoho skvělých večeří. Zkrátka na jarní prázdniny budeme vzpomínat ještě velmi dlouho. Něco nám říká, že návštěva Opárenského mlýna nebyla poslední. Milešovka zkrátka musí být dobita!

Mrkněte na videa z akce! Zadání znělo: Za 5 hodin vymyslete scénář, nafoťte a v počítači nastříhejte film, ve kterém budou učinkovat všichni a kde bude vidět prostředí mlýna. Výsledky nás opět ohromily.


Fotky fotil: Tom, Jirka Rut.

7.3.2018 | Karel Neuschl 2018 Aktuality