Lotři vypili pramen Metuje

Akce proběhla: 09.11.2014

Lotři znají vodu řeky Metuje z pravidelných vodáckých tréninků. „Občas se omylem při cvaknutí napijeme, a voda je opravdu hnusná!“, říká Jirka o kvalitě vody Metuje a dodává „To u pramene byla voda výborná, studená a dobrá.“  

Nápad na hledání pramene Metuje jsme měli v hlavách delší dobu. Chtěli jsme nechat Lotry ochutnat vodu z Metuje u samotného pramene a názorně tak ukázat dětem, jak se mění kvalita vody od jejího vývěru až po průtok Hronovem.

A tak jsme jednu listopadovou neděli vyrazili do Adršpašských skal, abychom zde pátrali po pramenité vodě řeky Metuje. Plánovali jsme jít proti toku řeky až k jejímu prameni.

Naše výprava vedla skalním městem ponořeným do závoje mlhy, po nesčetných schodech jsme šplhali nahoru i dolu, a celou cestou nás provázela samá voda. Nesčetné potůčky, pramínky, vodopády a další vodní zdroje se nabízely jako ten pravý pramen řeky Metuje.

Lotři se ale nenechali oklamat a ochutnávali každý pramínek, prolézali jeskyně, namáčeli si boty v každém potůčku, aby nakonec dorazili na louku na vrcholu kopce a zde nalezli definitivně ten tekoucí proud vody ukončený v rákosí vývěrem pramene řeky Metuje.

A tak bylo definitivně potvrzeno, že řeka Metuje pramení na louce nad osadou Hodkovice.

 

27.11.2014 | Tomáš Buriánek 2014 Aktuality Členové Tučňáci