Egypt si zvolil nového Faraona! Na letním táboře Lotrů.

Akce proběhla: 09.08.2014 - 23.08.2014

Z otroka faraón! Až sem se mohli propracovat účastníci tradičního letního tábora. Napínavá celotáborová hra ale nebyla jedinou náplní. Lotři si stihli sjet Lužnici, uvařit kuskus a nebo třeba vyrobit žebřík.

„Rozhodně si budu pamatovat ty hry. Jezdím i na jiné tábory, ale takové bojovky nikde nehrajeme,“ pochvaluje si Martin Novák, který na tábor vyrazil na doporučení svých kamarádů. „Na táboře s Lotry jsme už po čtvrté a vždycky nás tady něco překvapí. Budeme na tábor rádi vzpomínat.“ Přidávají se Filip s Jakubem.

Tábor byl přitom naplněn už měsíce před jeho konáním. „Zřejmě ohlasy z předešlých ročníků nám pomohly zbavit se starostí s  předtáborovou propagací,“ říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí tábora. Ten se konal na tábořišti v Suchdole nad Lužnicí. Místo konání přitom není u Lotrů žádná novinka, jezdí sem opakovaně. „Zjistili jsme, že mnoho zážitků a dovedností si děti osvojí i v době, kdy se nekoná celotáborová činnost. Nejbližší okolí je tak rozmanité (je tu řeka, čisté lesy, veliká louka, klid a čisto), že jsou po celou dobu velmi aktivní.“

„Bavilo mě skákat z mostu do řeky a taky to, že byl skoro každý večer táborák. Na jiných táborech to tak není,“ říká spokojeně Venda Pražák, který byl letos s Lotry poprvé. Největší úspěch však měla celotáborová hra. Egypské téma se perfektně hodilo do prostřední jižních Čech. Písčité pláže, řeka (skoro jako Nil) hned vedle tábora a zbytek doplnily stylové kostýmy, které si děti vyráběly na táboře samy.

Chtěli bychom poděkovat Kátě Řehákové a Ladislavu Hrubému, že si vzali celotáborovou hru na starost. No a dále celému realizačnímu týmu, který s námi na táboře byl. Mnoho lidí si na tu dobu bere v práci dovolenou, pokud jsou studenti, tak táboru obětují čas, který mohli věnovat např. brigádě.

 

4.9.2014 | Karel Neuschl 2014 Aktuality