Dědovské poznávání

Akce proběhla: 19.09.2014 - 21.09.2014

Teplice nad Metují, Dědov: 25, 2 a 200. Co ta čísla znamenají? 25 Lotrů strávilo dva dny na více než 200 let staré roubence a akci si náramně užili. Dědovský víkend byl zaměřen na poznání v tom nejširším smyslu.

Polovinu osazenstva tvořili naši noví Žabáci, svěřenci docházející do stejnojmenné družiny, a již po prvních okamžicích bylo jasné, že Dědov je pro ně to správné místo na lotroviny.

„Chtěli jsme, aby se Lotři v oddíle jednak rychle se sebou seznámili a také jsme chtěli Žabákům ukázat, jak na takových akcích obyčejně fungujeme.“ Řekl Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu. Seznamovací hry, stolní hry a karty, nebo jen dobrodružné hry na schovávanou v chalupě, byly však jen vedlejší aktivity.

„Hlavní gró akce byly venkovní aktivity na zahradě a jako vždy běžný život v chalupě. Venku děti soutěžily, hrály zajímavé hry a v nich se vzájemně poznaly nejvíce. A ten běžný život v chalupě není nic jiného, než starost o topení v kamnech, příprava dřeva, vaření a mytí nádobí. Zde nás Žabáci velmi překvapili, nic jim nebylo cizí a všechno dělali opravdu naplno.“ Vysvětluje ještě Tomáš.

Dědov byl jen začátkem. Lotři se mohou těšit na výpravy a další vícedenní akce, např. podzimní prázdniny, kdy vyrazíme do České Lípy na chalupu a strávíme zde 5 dní. Sledujte web.

24.9.2014 | Karel Neuschl 2014 Aktuality Tučňáci Wolweráci Žabáci