Výcvikáč Roudnice

Akce proběhla: 16.06.2017 - 18.06.2017

Ještě jednou obrovská pochvala všem zúčastněným lotrům! Byli jste skvělí. Tak by se dal celý víkend shrnout dvěma větami, ale přeci jen napíšeme něco víc.

Vše začalo nápadem Lukáše a Lenky zda by jsme neudělali výcvikáč. Proč ne? Nápad super a tak jsme ještě s Asfaltem začali plánovat.

Na pražské Tróje se konal světový pohár (třeba příště se taky kvalifikujeme), proto jsme zavítali do Roudnice nad Labem. Kanál necelých 350 metrů dlouhý, obtížnosti WW II-III byl dokonalou volbou (a taky zde trénovali švédští a čínští reprezentanti – a zapomněli jsme se s nimi vyfotit!!!).

A co jsme vlastně dělali? Pádlovali, většinou… Už v pátek večer proběhlo promítání a povídání o obecném nebezpečí na vodě, vodácké výstroji a výbavě a záchraně tonoucího. V sobotu dopoledne následoval klasický trénink: rychlá rozcvička, do kajaků, fotka a jedem! Voda parádní, teplo, slunce, sem tam plaváček, jinak nikde nikdo – kanál jen pro nás. Odpolední trénink v duchu příprav na závod, přejezdů z vracáků do jiných vracáků, surfování na velké vlně, „esíček“ a projíždění válců. Všichni si vyzkoušeli jaké je to být zachraňován a roli zachránce s házečkou. Po velmi náročném dni jsme byli odměněni grilovačkou. V neděli poslední jízdy a závod – kajak kros – hromadný start čtveřic o postup do finále a následné jízdy o pořadí. Jak to dopadlo můžete poznat z fotek.

Na závěr ještě naposledy chválíme lotry, instruktory i nás, prostě všechny, bylo to parádní – byli jste parádní.

Děkujeme Vodákům Hronov a městu Hronov za zajištění finanční podpory.

Fotky: Míra, Lenka, Bára S., Jirka S.

27.6.2017 | Míra Málek 2017 Aktuality