Plavili se do Špicberk a vařili buřtguláš. Na jarním táboře.

Akce proběhla: 18.02.2017 - 25.02.2017

Lotři se pravděpodobně jako jediní přeživší po dopadu vodíkové bomby (Asfaltův nápad :-D) museli dostat do Špicberk, kde je známé semenné úložiště, protože na zemi nepřežily rostliny. 

No co myslíte? Povedlo se jim to? Povedlo! A cestou prochodili desítky kilometrů po okolí Dědova, seskákali pár skal na Ostaši, zalyžovali si, zkoulovali se (protože na Špicberkách a v Dědově je zima), topili, vařili, čistili si zuby a navštěvovali prostý venkovský záchod. Zregenerovali v sauně, váleli se na peci, hráli stolní hry, zpívali u kytar, lezli starším Lotrům na záda a na nervy, luštili šifry a hráli boj o vlajky.

Za týden v Dědově se toho dá stihnout mnoho. Ono se toho dá stihnout mnoho i kdekoliv jinde, ale v Dědově není ústřední topení, internet, vodovod, mikrovlnná trouba a porcelánový záchod. Takže vlastně i obyčejné „jít se napít“ je docela událost.

Asi by měl přijít nějaký strhující závěr, těžká pointa, vlna sentimentu. Ale vy ji už znáte, takže přidáváme obvyklou fotogalerii a unášejte se s nimi ještě jednou na vlně Dědova.

Fotil: Tomáš Buriánek, Jirka Rut

 

5.3.2017 | Karel Neuschl 2017 Aktuality