Lotři vyčistili Metuji

Akce proběhla: 01.05.2019

Dvakrát nevkročíš do stejné řeky. Toto nyní platí také v Hronově. Lotři si vzali na paškál čistotu řeky Metuje a její bezprostřední okolí a po pár hodinách nasbírali pytle plné odpadu.

Objevy jsme zaznamenali opět veliké. Vysavač, pneumatiky, kola, fén, talířky, hrníčky a samozřejmě nepočítaně plastu a dalšího harampádí. Nejvíce odpadu jsme sbírali především v okolí mostů a u plotů továren.

Akce se zúčastnili jak nejmladší oddíloví nováčci, ostřílení dlouholetí členové i někteří rodiče. Stačil 3 kilometrový úsek z parku A. Jiráska k oddílové klubovně za fotbalovým stadionem a naplnili jsme bez mála 20 pytlů odpadu.

„Snažíme se dětem představit vodácký sport v širších souvislostech. Nestačí se naučit držet správně pádlo a sjet si stále těžší řeky. Ochrana přírody k tomu nesporně patří také,“ říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu.

Akci podpořilo město Hronov zapůjčením pytlů a odvozem nasbíraného odpadu. 

Pro hronovské Lotry není takováto akce vůbec první, řeku Metuji již čistili v minulosti například ve spolupráci s geokačery či horní úsek s Jirkou Malíkem, předsedou spolku Živá voda.

Foto: Tomáš Buriánek

6.5.2019 | Karel Neuschl 2019 Aktuality