Jarní tábor na zámku!

Akce proběhla: 02.03.2019 - 09.03.2019

Dobrá, ne na zámku, ale Herberk Ferdinanda Dobrotivého nám tak připadal.

Tento rok jsme na jarním táboře poznávali okolí Sloupu v Čechách. Skalní hrad, divadlo a kaple, nepočítané množství vyhlídek, Panská skála, po které musela následovat Panenská (Genderově vyvážené výlety), Sklárna Slavia, Nový Bor (a jeho zajímavosti),  či skála připomínající domek, do kterého se lotři přeci jen nakonec všichni vešli.

A co by se dalo na takových místech dělat?

Prolézat zříceniny hradů, rozrostlých stromů, objímat památnou lípu (dokonce 2x dokola), pozorovat gejzíry jako na Islandu, hrát divadlo před publikem (Rada: Hrajete-li divadlo na veřejném místě, je možné,  že se tam i někdo zastaví. Lotrům to však nevadilo a vlastní tvorbu předvedli.), prozkoumávat blízké okolí, za účelem vyplnění přihlášky do NASA, táhnout raketu na startovací rampu a zažít neúspěšné dobytí měsíce.

Ale oproti minulým rokům, kdy jsme se unavení vraceli z výletu, nás nečekalo nošení vody a dřeva, roztápění kamen, sušení věcí nad pecí nebo promrzlá latrýna. Otevřete dveře Herberku, boty necháte na chodbě u botníku, nazujete bačkory a můžete odpočívat, ať už v posteli nebo ve společenské místnosti na křesle. Nemá-li zrovna vaše skupina službu na kuchyň. To pak máte na odpočinek jenom hodinu.

 

Fotil: Canon PowerShot SX40 HS Black (A každý komu se dostal do ruky, především Bára Smutná.)

Poznámky k fotkám:
„Uzel“ vázal Dáda. Nezkoušet! Nefungoval.
Stavby z kostiček s hořcem měli být stejné.

PS. ze zákulisí: Když si vedoucí usmyslí, že by šli na blízký kopec na východ slunce, musí jeden zůstat v klidu spát až do rána, aby zařídil snídani a zkrátka, aby tam byl. Děkujeme Lence, že zůstala. 🙂

19.3.2019 | Josef Tér 2019 Aktuality Fotky